لیلا صادقی، عکاس: خالق گرجی

درخت هم که شاخه هایش تیر بکشد

می افتد توی دریاچه‌ای که خیال می‌کند تشنه است

ولی هنوز روی فکری که یخ زده‌ام

سر می‌خورم و هربار که می‌افتم

دوباره بلند می‌شوم

سنگ بنای اولین دیواری که می‌شکند

زیر سومین مهره‌ی گردنم تیر می‌کشد

تنت سنگ و سرت سنگ و لبت سنگ

منم مورچه‌ای که همه‌ی عمر سنگی کشیده باشد به پشت و

شده باشد پشت سنگ

پشت می‌کنم به سنگی که می‌شکند سرم را

ولی به سنگ که برنمی‌خورد این پشت من

پشتی که تیر می‌کشد و می‌افتد توی آبی که خیال می‌کند تشنه است

سنگی که پشت می‌کند به خودش زیر آب

 

---

لیلا صادقی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

 

دیدگاه‌ها  

 
0 #14 مسعود فیوضات 1393-06-07 21:01
سلام :oops:
یک انسان جوان هستم،علاقه مند به هنر،یه تبل تو خالی،نه هنرمند بلکه هنر دوستی پر ادعا،خلاصه بگم به دلیل مسائل شخصی چند ماهی میشه که دستم از بوم کوتاه شده و میل به کشیدن چیزی ندارم،اصلا میل به چیزی ندارم،حتی خوردن،داشتم سرکی تو دنیای مجازی می کشیدم که با خوندن شعر مثل همیشه کمی اروم شم،اتفاقی سایت شمارو مشاهده کردم،عکس پشت زمینه سایتتون نظرم و جلب کرد،بی نهایت خوش نقشه،می خواستم اگر امکانش هست اون عکس رو برام ایمیل کنید تا اولین نقاشیم رو بعد از ماه ها فشار بکشم،بعد از اتمامش هم به عنوان یک هدیه از طرف یه برادر کوچکتر براتون بفرستم،جسارت کردم که این درخواست رو بهتون گفتم،اما امیدوارم صداقت و سادگی حرفام رنگ و بوی جسارت رو از بین برده باشه.ممنون خانم شاعر.
09351152694
88472980
نقل قول کردن
 
 
+1 #13 لیلا 1392-03-06 20:27
پشت هر سنگ که می پیچد باد
سنگ می لغزد و می ماند شاد
قصه می خواند واواز به لب هایش سنگ
باد می روبد و اواز همیشه دلتنگ
نقل قول کردن
 
 
0 #12 جعفري 1392-03-06 14:19
سلام
زيباست.
نقل قول کردن
 
 
0 #11 سید علیرضا رئیسی 1392-02-02 12:30
سلام و عرض ادب دارم
شما را به تارنمای تاریکم دعوت میکنم و منتظر نظر شما میمانم متشکرم پیشایش
ارادتمند سید علیرضا رئیسی گرگانی
نقل قول کردن
 
 
0 #10 خیری 1392-01-31 16:24
سلام به لیلا صاقی ی عزیز!
من از شما شعرهای خوب زیادی خوانده ام و همیشه رفتاری متفاوت با کلام داشته اید که هم این امر خود به تنهایی فضا و شکل کار را دگرگون جلوه می ده اد. گاهی هم در یک برهه ی کوتاه برخی از شعرها قدری تصنعی به نظر می آمد که آن را تغییرات رفتاری با کلام به حساب می آوردم؛ اما اغلب بعد از مدت کوتاهی با تسلط کارهای دیگری می نوشت اید و در معرض دید مخاطب قرار می دادید مانند هم این شعر که چند بار خواندم اش حتا اگر گاهی چند شعر انگشت شمار شما تصنعی هم به نظر آی اد، یقین می کن ام در حال تجربه برای رس ایدن به فضا و بیانی تازه تر هست اید. امید که مخاطب شعرهای شما و این دست شعرها قدری انتقادی تر و با حوصله ی بیش تر شعرها را بخوان اند و متوجه باش اند که شعری که داعیه ی پیش رو بودن دارد، باید با شعرهای دیگر تفاوت هایی چه در نوشتار و چه در رفتار با واژه ها و تکنیک های بیانی داشته باش اد، و گرنه می شود چندین شعر خواند و نه شعر و نه شاعرش را در خاطرها نگه داشت.. هم این که خودت هستی و مصررانه در عقیده و انتخاب الگوهای نوشتاری پافشاری می کنی جای تبریک دارد. موفق تر باشی!
نقل قول کردن
 
 
0 #9 MARAL 1392-01-23 14:06
دعوتيد به نستالژي نصفه كاره ام.پذيراي نظرات و انتقاداتتان هستم.
نقل قول کردن
 
 
0 #8 احسان مرداسی 1392-01-15 18:13
خانم صادقی بعد از مدت ها به سایت شما سر زدم! اشعار شما رو غالبا دوست داشتم اما این شعر گویی قدری دچار تکرر تکنیکی شده که سرتاسر شعر مشهوده اون ذکاوت زبان که در آثار شما هست در این شعر کم رنگ شده، کشف های زبانی و رو یت تازه ای از سطر ها با وجوه مختلف معنانی جای خودش را یه یک روال انتزاعی داده. سبز باشید!
نقل قول کردن
 
 
0 #7 ل.ص. 1392-01-12 10:10
با تشکر از نظر همه دوستان گرامی.
آقای بیژن گرامی. به هیچ وجه متوجه منظور جنابعالی نشدم که پاسخی درخور بدهم. در صورت لزوم، لطف بفرمایید که پرسشتان را شفاف تر بیان کنید، تا بدانم که به چه نکته ای باید اشاره کنم. موفق باشید
نقل قول کردن
 
 
+1 #6 بیژن 1392-01-12 01:20
سلام
کمترین توقعی که میشه از شما داشت اینه که فکر کنید که من یک آقای معتضد گرامی هستم منتهی با نظر برعکسش و بدین ترتیب پاسخ دادن به این کامنت کمترین توقع دیگری هست که میشه داشت !
" ولی به سنگ که بر نمی خورد این پشت من "
خانم صادقیِ عزیز این برای من اهمیت زیادی داره که بدونم این عبارت ، دقیقاً شکل تغییر یافته ی کدوم عبارت در ذهن شما بوده که به این ترتیب نوشته شده ؟
واقعا پاسخ این سوال گرفتن رو میشه به یک موفقیت تعبیر کرد در دوره ای که یک شعرِ بی نقص چنین شعری لحاظ میشه . شاید هم من دارم اشتباه فکر می کنم و جریان بکلی چیز دیگریست .
نقل قول کردن
 
 
+3 #5 محمد 1392-01-03 12:55
در کل با کمی دقت میشه مفهوم مورد نظر شاعر رو درک کرد ولی پیچیده شدن در دام نثر و نوعی خودسانسوری و نماد های شخصی سطح شعر رو پایین آورده .
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نام:

ایمیل: